بهره‌مندي شهرداري از پتانسيل بخش خصوصي در احياي بافت فرسوده شهر/ ورود نهادهاي حمايتي به معضلات اجتماعي

خبرگزاری موچ – ۱۳۹۴/۰۷/۲۹

غلامرضا انصاري در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاري موج بابيان اين مطلب تصريح کرد: شهرداري به‌ تنهايي قادر به انجام تمام امور در شهر نيست و در بسياري از مواقع مي‌توان از پتانسيل ساير نهادها نيز بهره برد.
وي افزود: بدون شک همکاري چند نهاد براي حل مشکلات سبب حل مطلوب‌تر يک معضل مي‌شود و پايداري در امور را نيز به همراه دارد.
عضو شوراي اسلامي شهر تهران با تأکيد بر پتانسيل بخش خصوصي به منظور احياي بافت فرسوده شهري خاطرنشان کرد: بخش خصوصي در هر موضوعي که ورود پيداکرده موفق عمل کرده است و شهرداري نيز مي‌تواند براي احياي بافت فرسوده از توان‌بخش خصوصي بهره‌مند شود.
وي با اشاره به تسهيلات در نظر گرفته‌ شده براي متقاضيان احياي بافت‌هاي فرسوده شهري اظهار کرد: در کنار تسهيلاتي که براي متقاضيان احياي بافت‌هاي فرسوده در نظر گرفته‌ شده، بايد براي بخش خصوصي که تمايل خود براي ساخت‌وساز در مناطق فرسوده را اعلام مي‌کند نيز تسهيلات ويژه‌اي تعريف شود.
انصاري با تأکيد بر اولويت‌دار بودن بافت فرسوده منطقه ۱۲ به نسبت ساير بافت‌هاي فرسوده شهري اذعان کرد: بدون شک وضعيت در منطقه ۱۲ به نسبت ساير مناطق بسيار بد تر بوده و به همين خاطر است که شهرداري تهران نيز تمرکز خود را به اين موضوع معطوف کرده است.
عضو شوراي اسلامي شهر تهران بابيان اينکه « سازمان بهزيستي و ساير نهادهاي حمايتي بايد براي حل معضلات اجتماعي منطقه ۱۲ ورود پيدا کنند» اذعان کرد: اصلي‌ترين معضل منطقه ۱۲ که ساکنان اين منطقه به‌شدت با آن درگير هستند معضلات اجتماعي است و اگر قرار است تغييري در اين منطقه ايجاد شود بايد نهادهاي اجتماعي نيز با جديت در پاي‌کار حاضر شوند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

دوست دارید به بحث ملحق شوید؟
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *