شهردار منطقه ۱۱: بيش از ۱۰۰ هکتار از بافت فرسوده منطقه نوسازي شده است

خبرگزاری صدا و سیما – ۱۳۹۴/۰۹/۰۴

شهردار منطقه ۱۱ با اشاره به اینکه نوسازی بافت فرسوده این منطقه از سال ۸۹ آغاز شد، گفت: از ۳۵۵ هکتار بافت فرسوده منطقه یازده، بیش از ۱۰۰ هکتار از آن نوسازی شده است.
آبادیان در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: برای توسعه فضای سبز منطقه باغ راه شیخ محمدی در بافت فرسوده در حال احداث است.
وی با بیان اینکه سرانه فضای سبز منطقه ۱۱ هم اکنون ۹.۶ برای هر فرد است، گفت: در تلاشیم از هر امکان و فرصتی برای افزایش فضای سبز استفاده کنیم .
آبادیان در خصوص احداث پیاده راه شهریار از تالار وحدت تا تئاتر شهر افزود: این طرح از برنامه های پنج ساله دوم شهرداری است و هم اکنون در حال بررسی و امکان سنجی در مرکز مطالعات شهرداری است.
وی گفت: با توجه به حجم معارضان ملکی، در این مسیر منتظر امکان سنجی هستیم و پیش بینی می شود تا پایان سال این موضوع مشخص شود.
شهردار منطقه ۱۱ در خصوص حصار ناصری در جنوب تهران افزود: مجموعه حصار ناصری ۱۲۰ کیلومتر مربع است که ۱۶ کیلومتر آن در منطقه ۱۲ و ۴ کیلومتر آن در منطقه ۱۱ قرار دارد.
آبادیان گفت: حصار ناصری در محله شیخ هادی واقع شده که بناهای مختلف تاریخی در آن قرار دارد که ۱۳ اثر در منطقه ۱۱ ثبت ملی شده است.
وی افزود: طی قراردادی با سازمان گردشگری و میراث فرهنگی، تفاهمنامه ای در زمینه استفاده از ظرفیت های گردشگری در حصار ناصری در حال انجام است.
آبادیان در خصوص ساماندهی و حذف زواید فیزیکی در منطقه ۱۱ گفت: از اولویت های شهرداری منطقه ۱۱؛ ساماندهی تابلوها و کرکره های مغازه هاست که این کار در مسیر میدان انقلاب تا تقاطع ولی عصر انجام شده و قرار است بقیه اصناف نیز ساماندهی شوند.
وی همچنین از افتتاح ۶۳ طرح عمرانی، فرهنگی و اجتماعی در منطقه ۱۱ خبر داد و افزود: طرح های مختلفی احداث شده است از جمله ایستگاه آتش نشانی، مجموعه شهروند، سراهای محله، آکادمی کشتی در منطقه راه آهن و دو زمین فوتبال و همچنین ایستگاه تفکیک پسماند که در شنبه هفته آینده به بهره برداری خواهد رسید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

دوست دارید به بحث ملحق شوید؟
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *