طرح تشویقی بافت‌های فرسوده را دریابید/ اولویتی به نام نوسازی بافت‌های فرسوده

باشگاه خبرنگاران جوان – ۱۳۹۴/۰۹/۱۴

سید مهدی هاشمی رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، گفت: سهم ساختمان در اقتصاد کشور یک سوم است که نیمی از صنعت ساختمان باید در اولویت نوسازی بافت‌های فرسوده مورد توجه قرار بگیرد.

وی با بیان اینکه نوسازی بافت فرسوده باید در اولویت فعالیت اقتصادی باشد ادامه داد: این امر نه تنها به نوسازی شهرها و واحدهای مسکونی کمک می‌کند بلکه موجب می‌شود که طرح‌های جامع و تسهیلی شهرها در مقابله با حوادث و بلایای طبیعی به عنوان یک دستاورد مهم پیگیری شود.

علیرضا خسروی عضوکمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی هم در ادامه با اشاره به اینکه حدود ۷۰ هزار هکتار بافت فرسوده در کشور وجود دارد که ۱۷ میلیون نفر در آن زندگی می‌کنند گفت: این ظرفیت بسیار بالا است و عدم توجه به آن مشکلات فراوانی را به وجود می‌آورد.

وی با بیان اینکه بهسازی بافت فرسوده نیازمند یک سری تراکم تشویقی است گفت: انجام این اقدام موجب حمایت و شرکت حداکثری مردم نیز خواهد بود.

** بافت فرسوده خطرات بالقوه

سید بهلول حسینی عضوکمیسیون عمران در مجلس شورای اسلامی هم ادامه داد: برای بافت فرسوده بیش از حد لازم است که تشویقاتی صورت بگیرد تا هیچ کس بافت فرسوده خود را نگه ندارد.

حسینی با ذکر این نکته که در بافت‌های فرسوده خدمات زیر بنایی و روبنایی آماده است ادامه داد: پس باید اعتبار لازم اختصاص داده شود و همه شهرداری‌ها، دولت، هیئت امنا و شورای شهر تلاش خود را در این خصوص به کار بگیرند.

وی در پایان تصریح کرد: بافت‌های فرسوده خطراتی بالقوه هستند و هزینه آنها درمسایلی همچون سیل و زلزله و…. چندین برابر است پس بهسازی و نوسازی آنها باید به سرعت انجام شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

دوست دارید به بحث ملحق شوید؟
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *