ارائه نقشه “نما” رایگان برای بهسازی و نوسازی بافت فرسوده

ایسنا – ۱۳۹۵/۰۲/۲۵

شهردار منطقه ۷ از ارائه نقشه ” نما” به صورت رایگان از طریق دفاتر تسهیل‌گری سطح منطقه با هدف تشویق شهروندان به بهسازی و نوسازی بافت فرسوده خبر داد.

به گزارش سرویس «شهری» ایسنا، دکتر سعید طلوعی با اعلام این مطلب افزود: دفاتر تسهیل گری در بافت فرسوده ایجاد شده اند که عمده ترین و اصلی ترین وظیفه آنها برقراری ارتباط با ساکنان بافت های فرسوده، معرفی مشوق ها، تسهیلات و معافیت های موجود و حل مشکلات احتمالی آنها در زمینه های نوسازی بناها و تجمیع ساختمان ها است.

وی تصریح کرد: دفاتر تسهیل‌گری با بررسی شرایط محلات دارای بافت فرسوده، پیشنهادهایی را به ساکنان این محلات برای افزایش ضریب ایمنی و استحکام بناها، افزایش رفاه و جذب مشارکت از طریق سرمایه گذاران علاقه مند تا مرحله صدور پروانه ساختمانی ارائه می دهند.

شهردار منطقه ۷ با اشاره به نوسازی بیش از ۴۰ درصد بافت فرسوده سطح منطقه، خاطرنشان کرد: درصورت نوسازی در پلاک های واقع در بافت فرسوده مصوب تسهیلاتی مانند وام مسکن، معافیت کامل از پرداخت عوارض، واگذاری یک طبقه متراکم تشویقی حفظ امتیاز انشعابات آب و برق و گاز، صدور پروانه ساختمانی بر اساس تجمیع فیزیکی پلاک ها و موکول کردن تجمیع ثبتی به زمان دریافت پایان کار از سوی شهرداری به مالکان تعلق می گیرد.

بر اساس گزارش روابط عمومی منطقه ۷، وی با تاکید بر اینکه نوسازی در بافت فرسوده یک پروژه زمان بر است و نیازمند بررسی و تشویق شهروندان است، خاطرنشان کرد: بهسازی و نوسازی بافت‌های فرسوده برای کاهش آسیب های ناشی از حوادث غیرمترقبه و سهولت دسترسی به این مناطق در مواقع بروز حوادث ضروری است لذا نوسازی بافت‌ فرسوده در دستور کار منطقه قرار دارد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

دوست دارید به بحث ملحق شوید؟
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *