۵۰ درصد منطقه ۱۲ تهران بافت فرسوده است

ایرنا – ۱۳۹۵/۰۳/۰۴

به گزارش خبرنگار ایرنا، میکائیل سعید روز سه شنبه با ارائه گزارشی از این منطقه افزود: در مقابل این حجم بافت فرسوده تنها سه سوله مدیریت بحران وجود دارد.
وی بابیان اینکه نباید منطقه ۱۲را دست کم گرفت گفت: بیشتر مشکلات منطقه با برنامه ریزی درست قابل رفع شدن است.
سعید بابیان اینکه ملک های رها شده و خانه هایی که در این منطقه به تولیدی و انباری تبدیل شده اند از دیگر مشکلات منطقه ۱۲است افزود: به دلیل محوریت بازار و تعدد اماکن دولتی رفت و آمد مردم به این منطقه زیاد است.
وی در ادامه با بیان اینکه این منطقه شاهد تردد زیاد تاکسی و اتوبوس است، پیشنهاد کرد: شهرداری نسبت به تملک ملکی در محدود چهارراه گلوبندک نسبت به ایجاد پایانه اقدام کند.
احمد دنیامالی رئیس کمیسیون حمل و نقل شورای شهر تهران نیز با بیان اینکه همه اعضای شورای شهر به مشکلات منطقه ۱۲ اشراف دارند و از اقداماتی که صورت می گیرد نیز آگاهند، گفت: پیشنهاد می دهم معاونت شهرسازی و کمیسیون شهرسازی به شهروندان منطقه ۱۲ الگوهای نمای ساختمان پیشنهاد دهند.
وی گفت: منطقه ۱۲ دارای میراث فرهنگی ارزشمندی است که باید روند معماری بنای ساختمان ها بهبود یابد.
دنیامالی با بیان اینکه به طور کلی شرایط مردم در منطقه ۱۲ خوب نیست و اکثر نوسازی ها در قالب بافت فرسوده تنها منجر به مشکل می شود، عنوان کرد: به جای آنکه برای مردم در زمینه نمای ساختمان ها قانون بگذاریم، الگوهایی به مردم پیشنهاد دهیم تا شاهد تحولاتی در زمینه ساخت نماهای این منطقه باشیم.
پرویز سروری رئیس کمیسیون نظارت و حقوقی شورای شهر تهران نیز گفت: منطقه ۱۲ شناسنامه تهران است.
وی گفت: این منطقه باید از آلودگی هایی که به منطقه تحمیل شده، مبرا شود.
عضو شورای شهر تهران با تاکید بر اینکه مشکلات کنونی منطقه ۱۲ بین بخشی است و نیاز به تصمیم قاطع ملی دارد، تصریح کرد: مشکلات ناشی از بافت فرسوده و نبود امنیت بر منطقه تحمیل شده است.
سروری عنوان کرد: تا زمانیکه یک تصمیم فرابخشی گرفته نشود و همه دستگاه ها سهم خود را در رفع مشکلات ایفا نکنند، منطقه ۱۲ از مشکلات خارج نمی شود.
وی با بیان اینکه بناهای متروک محل تجمع معتادان و سارقان شده است.
منطقه ۱۲ یکی از مناطق قدیمی شهر تهران محسوب می‌شود که در مرکز تهران واقع شده‌ است.
این منطقه با مساحتی معادل ۹۱/۱۶ کیلومتر مربع شامل شش ناحیه و ۳۱ محله است.
وجود بازار تهران و بسیاری از مراکز و نهادهای دولتی، وزارتخانه‌ها و سفارتخانه‌ها از ویژگی ها این منطقه است.
این منطقه از شمال به خیابان انقلاب اسلامی از جنوب به خیابان شوش از شرق به خیابان ۱۷ شهریور و از غرب به خیابان های حافظ و وحدت اسلامی محدود است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

دوست دارید به بحث ملحق شوید؟
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *