شهردار منطقه۲۰: شهرری ۱۳۷ هکتار بافت فرسوده دارد

خبرگزاری فارس – ۱۳۹۵/۰۴/۰۱

به گزارش خبرگزاری فارس،سید احمد صفوی شهردار منطقه ۲۰ در دویست و شصت و نهمین جلسه شورا، پس از استماع گزارش رئیس کمیسیون سلامت درخصوص معضلات منطقه ۲۰، تصریح کرد: چهارشنبه بازار شهر ری از سال ۷۴ با شکل گیری روز بازارها کار خود را آغاز کرده است.

وی با اشاره به مشکلات خیابانی که به چهارشنبه بازار وصل است و ۱۰۰۰ متر طول آن است، ادامه داد: در ضلع شرقی این خیابان کارخانه سیمان و در ضلع غربی خانه های مسکونی قرار دارد. از همین رو طرح انتقال این کارخانه ها را در دست برنامه داریم تا با کمک فرمانداری و شورای شهر این مجموعه را نظم ببخشیم.

شهردار منطقه۲۰ همچنین با بیان اینکه کارخانه سیمان ری بعد از تعطیل شدن با برخی افراد تفاهم کرده که اراضی را در اختیار آنان قرار دهد و ماشین آلات سنگینی که در کارخانه بودند در حال استفاده در این مجموعه هستند، اظهار داشت: این ماشین‌ها در پروژه‌های عمرانی فعال بودند، اما امروز که رونق ساخت و ساز راکد شده است، تجمع این خودروها آلودگی‌های صوتی و هوا را ایجاد کرده‌اند که نیازمند احکام برای انتقال این کارخانه هستیم.

صفوی با یادآوری اینکه مشکلات این کارخانه به دو دهه گذشته باز می‌گردد، خاطرنشان کرد: حل این مشکل مسائل حقوقی دارد و باید آرای قضایی برای آن صادر شود. در زمینه ساماندهی معابر نیز باید بگویم در زمینه بافت فرسوده با بسته‌های تشویقی ارائه شده امیدواری ایجاد شده تا ساماندهی و احیا بافت فرسوده شهر ری در قسمت مرکزی تحقق یابد.

شهردار منطقه ۲۰ با تاکید بر اینکه شهرری بیش از ۱۳۷ هکتار بافت فرسوده دارد که با همت خوب مردم و بسته‌های تشویقی امید است این مشکل رفع شود، خاطرنشان کرد: بحث معادن نیز نیاز به نظارت جدی تر وزارت بازرگانی و صنعت و معدن دارد. بهره برداری بی رویه از معادن که در حاشیه بی بی شهربانو است نیز باید مورد توجه قرار گیرد.

صفوی تاکید کرد که بهبود کیفیت زندگی شهر دغدغه مدیریت شهری نیز هست و متذکر شد: آمادگی داریم تا در کنار هر دستگاهی که در این زمینه دغدغه سلامت مردم را دارد،بایستیم و همکاری کنیم.

انتهای پیام/

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

دوست دارید به بحث ملحق شوید؟
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *