حضرت آیت الله خامنه ای

ترمیم بافتهای فرسوده شهرها و روستاها در اولویت کاری دستگاههای مسئول قرار گیرد. ساختمانهای شهری و روستایی کشور باید به گونه ای طراحی و ساخته شوند که استحکام، زیبایی، تناسب با محیط، صرفه جویی و رعایت شاخصهای بومی و اسلامی در آنها لحاظ شود.

حضرت آیت الله خامنه ایرهبر جمهوی اسلامی ایرانwww.leader.ir
دکتر حسن روحانی

حدود ۴۰ درصد از این تورم مربوط به نحوه اجرای طرح‌های مسکن مهر است چراکه اعتبارات مربوط به این طرح‌ها در بودجه سنواتی گنجانده نشده و دولت با فشار بر سیستم بانکی پول پرفشار را برای اجرای این طرح‌ها به عرصه اقتصاد کشور تزریق کرده که همین مساله باعث افزایش تورم شده است.

دکتر حسن روحانیریاست جمهوری اسلامی ایرانwww.president.ir
مهندس عباس آخوندی

اگر مسکن مهر در بافت فرسوده باشد مورد استفاده بهتری قرار می‌گیرد و قطعا استفاده از امکانات بافت‌های فرسوده استراتژی کاملا درستی است که نه فقط دارای خدمات زیر بنایی و روبنایی است بلکه سرمایه فرهنگی و ملی مناسبی دارد. بافت‌های فرسوده مبین فرهنگ و تاریخ کشور هستند و دست‌کاری در بافت‌های فرسوده باید با حفظ هویت شهری انجام ‌شود. همچنین در جریان بازآفرینی این بافت‌ها هویت شهری نیز محفوظ می‌ماند.

مهندس عباس آخوندیوزیر محترم راه و شهرسازیwww.mrud.ir
احمد مسجد جامعی

موضوع بافت فرسوده بدون شك يكي از مهمترين چالش‌هاي فراروي غالب شهرها و بطور خاص كلانشهر‌ها در طي دهه‌هاي اخير در سطح جهان و بويژه در ايران بوده و از اين رو همواره مورد توجه سياستگزاران، برنامه‌ريزان و مديران مختلف شهري بوده است.

احمد مسجد جامعیرئیس محترم شورای اسلامی شهر تهرانwww.masjedjamei.com
دکترمحمد باقر قالیباف

شهرداری هیچ منفعت اقتصادی از بافت فرسوده نمی خواهد و همین که بافت فرسوده اصلاح شود بزرگترین آورده اقتصادی و فرهنگی مورد نظر شهرداری است. بافت فرسوده قبل از آنکه موضوعی فنی باشد یک موضوع اجتماعی است از این رو باید با تکیه بر مردم و نهاد سازی حرکت می کنیم و با یکپارچگی کامل میان شهرداری، سرمایه گذاران و همه بخش های مربوطه در عمل شاهد تحول در این زمینه باشیم.

دکترمحمد باقر قالیبافشهردار محترم شهر تهرانwww.tehran.ir
دکتر محمد سعید ایزدی

درنظرگرفتن سیاست های تشویقی برای ساکنان بافت های فرسوده، شناسایی ظرفیت های اراضی دولتی، ارائه تسهیلات به بخش خصوصی، بهره برداری از اراضی ذخیره از جمله شاخص ترین سیاست های دولت یازدهم برای بهسازی بافت های فرسوده است.

دکتر محمد سعید ایزدیمدیر عامل محترم شرکت عمران و بهسازی شهری ایرانwww.udro.org.ir
عباداله فتح الهی

بافت های فرسوده تلفیقی از مسائل و مشکلات کالبدی و اجتماعی است، لذا ضرورت دارد نگاه ما به نوسازی، نگاهی اجتماعی باشد.

عباداله فتح الهیمدیرعامل محترم سازمان نوسازی تهرانwww.nosazi.tehran.ir
مهندس علیرضا جعفری

نوسازی بافت های فرسوده امروزه به عنوان یکی از مسائل کلان در مدیریت شهری مطرح است. خساراتی که ممکن است در زمان بروز حوادث غیرمترقبه در بافت های فرسوده به وجود بیاید بسیار سنگین و جبران ناپذیر خواهد بود. تنها راهبرد برای حل مسئله فرسودگی ورود مردم به عرصه نوسازی است و سازمان نوسازی شهر تهران در این زمینه نقش حمایتی، هدایتی و نظارتی دارد.

مهندس علیرضا جعفریمدیرعامل اسبق سازمان نوسازی تهرانwww.nosazi.tehran.ir